O firmie

Spółka

 

Mennica Wrocławska to jeden z największych dealerów złota i srebra inwestycyjnego w Polsce. Spółka powstała w 2010 roku w nawiązaniu do wspaniałej tradycji menniczej Wrocławia, na którego terenie od IX wieku do lat 40. XIX wieku funkcjonowała renomowana mennica.

 

Od 2015 roku firma działa w ramach Grupy Goldenmark, która skupia spółki wyspecjalizowane w dystrybucji detalicznej i hurtowej oraz skupie i rafinacji metali szlachetnych. Wiodącym udziałowcem Grupy Goldenmark jest fundusz Private Equity należący do Grupy Trinity S.A.Złoto oferowane przez Mennicę Wrocławską sprzedawane jest w 10 oddziałach własnych w Polsce: we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku, Opolu, Katowicach i Kielcach. Dodatkowo ofertę firmy znaleźć można również w ponad 250 placówkach partnerskich.

 

Grupa Goldenmark to jedyny podmiot w Polsce, który posiada doświadczenie w skutecznej sprzedaży złota inwestycyjnego w sieciach bankowych. Współpracuje z największymi i najbardziej renomowanymi bankami w Polsce, takimi jak Alior Bank, Deutsche Bank czy z siecią Banków Spółdzielczych.

 

W ramach Grupy Goldenmark, z marką Mennicy Wrocławskiej związane są również inne marki i serwisy sprzedażowe: Goldsaver.pl i skupzlota24.pl.

 

Więcej informacji o Grupie Goldenmark

 

Oferta

Mennica Wrocławska zajmuje się sprzedażą sztab i monet bulionowych wykonanych z metali szlachetnych najwyższej próby oraz sprzedażą brylantów. W ofercie firmy znajdują się również usługi przechowywania oraz skupu szlachetnych kruszców.

Mennica Wrocławska współpracuje z najbardziej prestiżowymi mennicami świata:

  • Heraeus (Niemcy)
  • Umicore (Belgia)
  • Credit Suisse/Valcambi (Szwajcaria)
  • Münze Österreich (Austria)
  • United States Mint (USA)
  • Perth Mint (Australia)
  • Rand Refinery (RPA)
  • Royal Canadian Mint (Kanada)

Podstawy działania

Firma działa na podstawie zezwolenia numer 9696/2011 na obrót złotem dewizowym wydanego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Spółka prowadzi działalność w oparciu o ustawę Prawo dewizowe, wypełnia wymogi ustawy o ochronie danych osobowych oraz podlega Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Ponadto od 2010 Mennica Wrocławska uczestniczy w programie Rzetelna Firma i umożliwia korzystanie z szeregu informacji świadczących o jej wiarygodności. Na życzenie swoich kontrahentów i klientów udostępnia informacje rejestrowe, dane o osobach decyzyjnych w firmie oraz uzyskanych osiągnięciach.

Mennica Wrocławska jest aktywna również w serwisie Opineo.pl, gdzie przed dokonaniem zakupu można sprawdzić opinie o firmie wystawiane przez jej klientów.

 

 

 

Opinie o Mennicawroclawska.pl na Opineo.pl