Dni Otwarte Mennicy Wrocławskiej w Gdańsku

Jakie są najsłynniejsze mennice świata? Czy złoto i monety są na każdą kieszeń? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas dni otwartych gdańskiego oddziału Mennicy Wrocławskiej od 27 do 30 maja 2015. W finale dni otwartych każdy będzie mógł zobaczyć prawdziwą bankową sztabę złota o wartości 1,5 mln złotych i osobiście sprawdzić jak ciężkie jest złoto.

 

Mennica Wrocławska to czołowy dystrybutor fizycznego złota w Polsce. Dni otwarte w gdańskim oddziale przy ul. Hewelisza 12, startują w środę 27 maja i potrwają do soboty 30 maja. Przez cały czas trwania dni otwartych, każdy kto odwiedzi oddział Mennicy Wrocławskiej otrzyma bezpłatny poradnik o złocie lokacyjnym. Z kolei na najmłodszych będą czekały niezwykłe kolorowanki. W programie znalazły się też konkursy z cennymi nagrodami.

 

- Podczas dni otwartych chcemy pokazać jak fascynujący jest świat szlachetnych kruszców. Złoto to znany od pokoleń sposób na zachowanie wartości majątku. Dziś złote sztabki i monety lokacyjne są dostępne praktycznie dla każdego. Można je kupić za mniej niż 200 zł – przekonuje Wojciech Kaźmierczak, prezes Mennicy Wrocławskiej.

 

W ramach dni otwartych, od środy do soboty, każdy będzie mógł również bezpłatnie wyczyścić i wycenić biżuterię. Będą też prezentowane produkty najsłynniejszych mennic i producentów złota z Kanady, Australii i RPA.

 

Od doradców Mennicy Wrocławskiej będzie można dowiedzieć się jak dobrać sztabkę złota na każdą kieszeń i jak obniżyć koszt obrączek ślubnych. Finałem dni otwartych będzie pokaz prawdziwej sztaby bankowej o wadze 12,5 kg i wartości 1,5 mln złotych. Będzie można również własnoręcznie sprawdzić jak ciężka jest sztabka złota.

 

Program dni otwartych Mennicy Wrocławskiej:

 

ŚRODA 27.05.2015 – Dzień poszukiwaczy skarbów

 • animacje, zabawy i kolorowanki dla dzieci
 • pokaz monet z bohaterami Disneya i innymi niezwykłymi motywami
 • Konkurs z nagrodami dla małych poszukiwaczy skarbów

 

CZWARTEK 28.05.2015 – Dzień z monetami świata

 • wystawa najsłynniejszych złotych monet lokacyjnych na świecie
 • prezenty dla każdego kto odwiedzi oddział, także dla dzieci
 • Konkurs podróżniczy – do wygrania nagrody od ekipy „Busem Przez Świat” busemprzezswiat.pl oraz unikatowa moneta

 

PIĄTEK 29.05.2015 – Złoto Afryki – dzień z Rand Refinery, największym producentem złota na świecie

 • gdańska premiera kolekcji sztabek Mennicy Wrocławskiej i Rand Refinery
 • prezenty dla każdego kto odwiedzi oddział, także dla dzieci
 • Konkurs: Do wygrania sztabka złota

 

SOBOTA 30.05.2015

 • Pokaz sztaby bankowej – 12,5 kg złota – Godziny 12-16
 • pokaz sztaby w godzinach 12-16
 • prezenty dla każdego kto odwiedzi oddział, także dla dzieci

 

Codziennie bezpłatne sprawdzanie i wycena biżuterii.

 

Gdański oddział Mennicy Wrocławskiej mieści się przy ul. Heweliusza 12

 

Mennica Wrocławska to czołowy dystrybutor złota i innych metali szlachetnych w Polsce. Firma nawiązuje do wielowiekowej tradycji menniczej we Wrocławiu dostarczając klientom sprawdzone produkty renomowanych producentów złota i srebra na świecie. Mennica Wrocławska sprzedaje złoto w 11 oddziałach własnych: we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Białymstoku, Opolu, Katowicach i Kielcach oraz w kilkudziesięciu placówkach Deutsche Banku, Alior Banku i mBanku.